Medıa Markt Açılışlarına Yoğun İlgi

10 Aralık 2009 Perşembe - 21:25:22

8 Aralık Pendik Pendorya ve 10 Aralık Ankara Kentpark açılışlarında Media Markt kapılarından sabah 6.00 itibariyle 17.352 müşteri girdi. Müşterilerin 3 ana istikameti vardı: LCD, Notebook ve Cep Telefonu…17.352 teknoloji sevdalısı LCD, Notebook ve Cep Telefonu için -2 derecede 8 saat kuyruk bekledi.


 


Elektronik Haber Ajansı (e-ha) muhabirinin edindiği bilgiye göre, Avrupa’nın dev teknolojik market zinciri Media Markt, iki yıldan bu yana sürdürdüğü rakipsiz yatırım ataklarına hız kesmeden devam ediyor.


Toplam 4.800 metrekare alanda kurulan Pendik Media Markt’ın açılışı, 8 Aralık sabahı 06:00’da gerçekleşti. Herkesin davetli olduğu açılışta çok özel sürprizler ve sınırsız eğlence 7 Aralık akşamı 22:00 itibariyle başladı. Teknoloji severlerin yoğun katılımının gerçekleştiği açılış şenliğinde, özel indirimler ve kampanyalı ürünler müşterilerin beğenisine sunuldu.Toplam 4.500 metrekare alanda kurulan Media Markt Ankara Kentpark’ın açılışı ise 10 Aralık sabahı 06:00’da gerçekleşti. 9 Aralık akşamı 22:00 itibariyle başlayan ve şenlik havasında geçen açılışta özel dans gösterileri, ritm show, dev ekranda Recep İvedik 2 film gösterimi ve canlı dj performansı sabah 06:00’ya kadar coşkulu bir şekilde devam etti. Sabah 06.00 itibariyle başlayan alışverişlerde toplam 13500 Notebook, 10800 Cep Telefonu ve 8700 LCD TV satışı gerçekleşti.“Media Markt hizmet ağını genişletmeye devam ediyor”


Türkiye’de ilk olarak 2007 Eylül ayında İstanbul Ümraniye’de kapılarını açan Media Markt, daha sonra sırasıyla Eskişehir, Mersin, İstanbul Beylikdüzü, Ankara’daki 2 Media Markt ile hizmet ağını hızla genişletmeye devam etti. 2008 yılının Kasım ayında İstanbul’daki Media Markt sayısını 3’e çıkaran Media Markt, ardından Bursa ve Adana Media Markt’ları hizmete sokarak, Güneşli, Merter, İzmir ve Pendik Media Markt’ların açılışı ile Türkiye’deki toplam Media Markt sayısını 13’e yükseltti.


“Media Markt, 30 yıldır dünya markaları, süper seçenekler, kaliteli hizmet ve en düşük fiyatlarla buluşturuyor”


Bu yıl kuruluşunun 30. yıl dönümünü kutlayan Media Markt tüketicisini, dünya markaları, süper seçenekler, kaliteli hizmet ve en düşük fiyatlar ile buluşturmaya kesintisiz olarak devam ediyor. Media Markt, televizyon ve görüntü sistemlerinden Hi-Fi ses sistemlerine, fotoğraf makineleri ve kameralardan film DVD, müzik CD, bilgisayar oyunları ve konsollara, bilgisayar ve cep telefonlarından beyaz eşya ve küçük ev aletlerine kadar birçok ürün çeşidi ile tüketicilerine hizmet veriyor.


 


Media Markt Hakkında


1979 yılında ilk mağazasını Almanya’nın Münih kentinde açan Media Markt, sırasıyla Avusturya, İtalya, İsviçre, Macaristan, Polonya, İspanya, Hollanda, Belçika, Portekiz, Yunanistan, İsveç, Rusya ve Türkiye’deki mağazalarıyla teknoloji severlerle buluştu. Media Saturn Holding bünyesinde yer alan Media Markt’ın 14 ülkede 573 mağazası ve 50.000’e yakın çalışanı bulunmaktadır. Türkiye’de ilk mağazasını 2007 Eylül ayında İstanbul Ümraniye’de açan Media Markt, daha sonra sırasıyla Eskişehir, Mersin, İstanbul Beylikdüzü, Ankara’daki 2 mağazasıyla hizmet ağını hızla genişletmeye devam etmiştir. 2008 yılının Kasım ayında İstanbul’daki mağaza sayısını 3’e çıkaran Media Markt, ardından Bursa ve Adana mağazalarını hizmete sokmuş, Güneşli, Merter, İzmir ve Pendik mağazalarının açılışı ile Türkiye’deki toplam mağaza sayısını 13’e yükseltmiştir.


(e-ha)